Blog > Komentarze do wpisu

Awatary z MyBlogLog.com w komentarzach

   A co to panie te "awatary" i co to ten "MyBlogLog"? I o co w ogóle idzie? Otóż mówiąc po ludzku "awatary" to te małe obrazki ze zdjęciem, za pomocą których można zobaczyć kto ostatnio czytał nasz blog. Usługę taka oferuje darmowy serwis MyBlogLog.com i jej widocznym efektem jest obecna również na tym blogu lista "buziek" ostatnich czytelników w ramce z podpisem "Przeczytali".

   Rejestracja w MyBlogLog.com, oprócz niewątpliwej przyjemności pozostawienia swojej twarzy na różnych czytanych blogach ma również znaczenie dla ilości czytelników na blogu własnym. Gdziekolwiek się bowiem nie pojawimy, oprócz "buźki" pozostawiamy link, który umożliwia ciekawskim sprawdzenie co też może wypisywać gość przebrany np. za białego niedźwiedzia. Im więcej więc "bywamy" tym bardziej zwiekszamy szansę na to że ktoś nas odwiedzi.

   Pomyślałem sobie, że owe "buźki" fajnie byłoby również zostawiać przy komentarzach do wpisów. Pomyślałem drugi i trzeci raz a za trzecim razem przestałem myśleć i napisałem niewielki skrypt, który owe awatary przy komentarzach na naszym blogu pokazuje. Wyglada to mniej więcej tak:

Mbloglog 

   Jak widać skrypt pokazuje prawidłowe awatary tylko przy osobach, które wpisały podczas komentowania adres do swojego blogu zarejestrowanego na MyBlogLog.com.

   Sposób instalacji tego gadżetu jest prosty:

 1. Przechodzimy do Wygląd/CSS i dodajemy do naszych stylów styl definiujący sposób wyświetlania awatara (który możemy sobie dopasować do naszych upodobań rzecz jasna) :
  .MBLAvatar
  {
    margin-top: 8px;
    margin-left: 0px;
    margin-right: 8px;
    margin-bottom: 5px;
    float: left;
    border-style: solid;
    border-width: 1px;
    border-color: gray;
  }
 2. Przechodzimy do opcji Wygląd/Elementy i dodajemy na końcu:

  <script type="text/javascript" src="http://pioornik.blox.pl/resource/mblox.js"> 
  </script>

   I już. Do zobaczenia na http://www.MyBlogLog.com

poniedziałek, 07 lipca 2008, debergerac

Polecane wpisy

 • Blex 3.4 - poprawki oraz eksport do BlogML

     Wrzuciłem właśnie na serwer wersję 3.4 programu Blex (do pobrania tutaj ). Oprócz szeregu drobnych poprawek, dzięki którym większa niż dotychczas

 • Awatary i Blip.pl

      Dla tych, którzy mają konto na blip.pl dodałem do skryptu tworzącego awatary w komentarzach, możliwość użycia awatara z blipa (oprócz możliwości

 • Awatary w komentarzach po nowemu

     Poprzednia wersja skryptu dodającego awatary do komentarzy na Blox.pl wymagała od blogera rejestracji w serwisie mybloglog.com . Ale po pierw

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Komentarze
seboumi
2008/07/14 21:53:33
Dzięki. Bardzo przydatne i chętnie skorzystałem. Nie zdradziłeś, że jako anonima wyświetlasz grafikę od siebie. Dla laików większych ode mnie przydałaby się od razu taka informacja i instrukcja, jak to zmienić. Pozdro.
-
cedosia
2009/01/02 14:44:34
Dzięki
-
2009/02/07 14:56:11
Nie działa mi:((
-
felicja79
2011/08/20 13:27:46

Szkoda, że instrukcja już od dawna nieaktualna, a nie ma tu o tym żadnej informacji. Nawet linka do nowszej wersji na tym blogu, już też zresztą wymagajacej aktualizacji... Zainteresowanych tym dodatkiem zapraszam na mojego bloga. Spróbowałam tchnąć w te stare instrukcje trochę życia:

najlepszedodatkinabloga.blox.pl/2011/08/Awatary-w-komentarzach.html

Niech się tylko autor nie obraża, ale może znowu weźmie do roboty? ;-)

Napisz do mnie (mail)
Napisz do mnie (GG)

Dodaj do netvibes Add to Google